• :
  • :

Відбулась робоча зустріч уповноваженої громадськістю Делегації ветеранів силових структур з Міністром оборони України 20 лютого 2018 року

Відбулась робоча зустріч уповноваженої громадськістю Делегації ветеранів силових структур з Міністром оборони України 20 лютого 2018 року

Міністр Оборони України, генерал армії Степан Полторак зустрівся з делегацією Координаційної ради ветеранів силових структур. До складу делегації були обрані: керівник делегації - капітан 1 рангу у відставці В.М.Савченко (Асоціація ветеранів ВМС України); члени делегації: капітан 1 рангу в запасі В.О.Оксюта  (ВГО «Товариство українських офіцерів»); полковник у відставці, заслужений економіст України А.Є.Тимофієв (ВГО «Всеукраїнська Рада ветеранів військової фінансової економічної служби»); полковник в запасі, заступник голови Громадської ради при МО України В.А.Павловський; полковник міліції в запасі Г.В.Кабанченко (Координаційна Рада ВГО ветеранів, профспілка атестованих працівників МВС України).

 Мета зустрічі:

  1. Довести до Міністра оборони проблеми і пропозиції в питаннях соціального та правового захисту ветеранів і пенсіонерів силових структур, учасників бойових дій і АТО.
  2. Довести до Міністра оборони факти про незаконні дії Міністерства соціальної політики України в частині так званого «осучаснення» пенсійного забезпечення осіб, звільнених з силових структур і катастрофічні наслідки цього для ЗСУ і національної безпеки.
  3. Вручити особисто Міністру оборони Вимоги та Звернення громадськості, ухвалені учасниками акцій протестів проти внесення змін в ЗаконУкраїни N 2262-XII від 09.04.1992 р. та висловити сподівання на  підтримку наданих пропозицій в Уряді.

 Окрему увагу делегація звернула на необхідність усунення перешкод в реалізації прав ветеранів силових структур, визначених Законом України N 203/98-ВР «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист». Стурбованість делегації по цій проблемі зумовлена тим, що замість допомоги ветеранам в реалізації їх прав, військовими комісаріатами, їх юристами, юристами Міноборони і  Головного КЕУ ЗСУ  створюються всілякі навмисні перешкоди.Також, делеговані представники,звернули увагу міністра на те,що він приділяє менше уваги захисту своїх ветеранів,ніж міністр внутрішніх справ України і,що влада своїми діями хоче зіштовхнути ветеранів старшого покоління,афганців з ветеранами з учасниками АТО.Міністра було проінформовано,що в країні назріває соціальний вибух,і керівники ветеранських організацій вже не в силі стримувати  своїх товаришів від рішучих радикальних дій,пов’язаних,в тому числі,і з перекриттям стратегічних магістралей, державних об’єктів і урядових кварталів.

 В ході цієї зустрічі Міністр оборони оперативно дав доручення своїм підлеглим  призначити робочу групу за участю представників громадськості для вироблення спільних і узгоджених пропозицій для усунення ганебного становища в пенсійному та інших видах забезпечення ветеранів і пенсіонерів ЗСУ.

Також,міністр пообіцяв  довести нашу,спільну з ним, позицію до Голови і членів уряду,а також до народних депутатів України.

Делегація щиро подякували Міністру оборони за розуміння, конструктивний підхід до вирішення нагальних проблем і підтримку.

Зустріч тривала майже дві години. Степан Тимофійович пригощав делегатів духмяною кавою і чаєм, а вже за декілька годин виконав свої обіцянки і довів наші прохання, пропозиції і вимоги до членів Кабінету міністрів України.

Цього ж дня,під час зустрічі з депутатами у Верховній раді України, Степан Тимофійович повторив результати зустрічі з представниками ветеранів і наголосив на негайному прийнятті рішень. Також Міністр опублікував результати зустрічі на своїй сторінці у Фейсбук.

 

Міністерство оборони України 

Сьогодні,20.02.2018 року, Міністр оборони України Степан Полторак провів зустрічі із представниками ветеранських громадських організацій. Були обговорені питання соціального та пенсійного забезпечення військовослужбовців запасу та членів їх родин.

         Степан Полторак     Poltorak

Сьогодні під час зустрічі із представниками ветеранських громадських організацій ми обговорили питання соціального та пенсійного забезпечення.
Члени Ради ветеранів військової фінансово-економічної служби, Громадської Ради при Міністерстві оборони України, Асоціації ветеранів Військово-Морських Сил України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Товариство українських офіцерів», громадського руху «Пенсійна мобілізація силових структур» та Профспілки атестованих працівників МВС України підняли питання врегулювання та вирішення проблем пенсійного забезпечення військовослужбовців, а також сприяння юридичних підрозділів відомства у вирішенні проблемних моментів соціального забезпечення військовослужбовців запасу та членів їх родин. 
Всі підняті на зустрічі питання, пропозиції та зауваження будуть враховані під час подальшого обговорення пенсійної реформи на засіданнях Уряду та відомчих заходах.

 

Кабінет Міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн. Рішення представив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Він наголосив, що рішення не потребує внесення змін у діюче законодавство і воно буде в силі до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який сьогодні обговорюється на різних майданчиках.Кабінет Міністрів України схвалив рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям з 1 січня в середньому на 1,5 тис. грн. Рішення представив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

«Ми розпочали дискусію про пенсії військовослужбовцям восени. Це надзвичайно важливий закон, який встановлює справедливість щодо військових. Я обіцяв з 1 січня підвищити пенсії, і я пам’ятаю про це. Але дискусії щодо проекту закону тривають. І вони можуть тривати місяць і два, - сказав Володимир Гройсман. – Я пам’ятаю, що обіцяв. Тож сьогодні ми приймаємо рішення про підвищення пенсій для військовослужбовців – у середньому на 1,5 тис. грн. Нарахування розпочнуться з сьогоднішнього дня».

Глава Уряду повідомив, що рішення було напрацьовано спільно фахівцями Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, Мінфіну. «Рішення ухвалено, і процес розпочнеться. А тим часом я закликаю всі сторони працювати над тим, аби винайти новий закон, який відновить соціальну справедливість щодо військовослужбовців», - додав Прем’єр-міністр.

                                                    Groysman

                                                                                                БОРОТЬБА ТРИВАЄ!

 

 

Останні новини

Головні партнери місії

Повний список партнерів

Державні портали